Aktuálně

3. 12. 2021

A je to tady! Hlavní závod odstartuje již v 10.00

Máme radost, že se přesun startu ke Kongresovému centru Zlín povedl. I v neděli 29. května 2022 proto plánujeme zahájit závod z centra festivalového dění. Připravili jsme ale pro vás další velké překvapení. 

Hlavní rubrika

2. 12. 2021

Otevřeli jsme registrace na 7. ročník festivalového půlmaratonu

Ještě netušíte, co budete dělat v neděli 29. května? My už to víme! Chystáme pro vás totiž 7. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2022, který se uskuteční právě v tomto termínu. A již nyní se můžete registrovat na jednotlivé tratě.

Hlavní rubrika

15. 9. 2021

Vítězství ve zlínském Festivalovém půlmaratonu slaví Martin Kučera a Petra Poučová

Šestý ročníku Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín 2021 vyhráli čtyřicetiletý Brňan Martin Kučera (Eleven Run Team) a 24letá Petra Poučová z Nové Hradečné. Nejúspěšnějšími regionálními vytrvalci v letošním ročníku byli Vojtěch Sklenář a Silvie Zvonková. Závod pořádali organizátoři Zlínského filmového festivalu společnost FILMFEST s.r.o. společně se sdružením Běhy Zlín. Startérem byl prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura. Kučera dosáhl v 21,1 kilometru dlouhém běhu, se startem u Kongresového centra s cílem na zlínském náměstí Míru, času 1:15:23.

Hlavní rubrika

12. 9. 2021

Letošní upravenou trasu Festivalového půlmaratonu vyzkoušelo přes tisíc běžců

Zlín – Po šesté vyrazili do zlínských ulic běžci na tratě festivalového půlmaratonu, čtvrtmaratonu a štafet. Závodu, který letos poprvé startoval od Kongresového centra, se zúčastnilo 1005 běžců. V cíli půlmaratonu pak byl nejrychlejší Martin Kučera s výsledným časem 1:15:23, v kategorii žen Petra Poučová s časem 1:29:48. Akci pořádají FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín, z.s.

Hlavní rubrika

9. 9. 2021

Prezence - kde a kdy?

Místním účastníkům doporučujeme, aby využili možnosti prezence již během soboty 11.září. Pro běžce Festivalového VIVA rodinného běhu i jednotlivých tratí půlmaratonu bude prezence otevřena v průběhu celého dne od 10:00 do 18:00 hodin v samostatně stojící tělocvičně 1. ZŠ Emila Zátopka (ul. Univerzitní, vedle Kongresového centra). V její blízkosti budou také po celý den k dispozici partnerské stánky.

Hlavní rubrika

8. 9. 2021

KDO JE FAVORITEM LETOŠNÍHO PŮLMARATONU?

Loňský Festivalový půlmaraton MONET + Zlín vyhrál Jiří Šacl z Nového Města na Moravě, který se v centru Zlína předvedl časem 1:11:27. Z běžců ze Zlínského kraje skončil na nejlepší pozici Vojtěch Sklenář. Vytrvalec z Kostelce u Holešova vybojoval za čas 1:16:20 čtvrté místo. Závod žen ovládla v čase 1:21:57 Petra Pastorová, stříbrná doběhla Silvie Zvonková (1:29:21).

Hlavní rubrika

7. 9. 2021

PŮLMARATON ODSTARTUJE UŽ TUTO V NEDĚLI!

Největší běžecká akce v kraji se blíží. V neděli 12. září se můžete těšit na řadu novinek - letos je přímou součástí filmového festivalu, startuje od Kongresového centra a dokonce o hodinu dřív, mění se trasa a je možné běžet i ve dvou. A co všechno vás během závodního dne čeká?

Hlavní rubrika

27. 8. 2021

Jak si užít víkend na půlmaratonu ve Zlíně?

Víte, čím je náš půlmaraton originální? Kromě toho, že trasa vede ulicemi města s jedinečnou baťovskou architekturou také tím, že je tradiční součástí Zlín Film Festivalu – největšího a nejstaršího festivalu pro děti a mládež na světě. Díky sportovního zážitku tak běžcům a jejich rodinný příslušníkům či přátelům nabízí i skvělou festivalovou atmosféru.

Hlavní rubrika

25. 8. 2021

Seznamte se s partnery závodu!

Součástí festivalového půlmaratonu je již tradičně také představení našich partnerů, jejich aktivit a produktů. Během celého dne budete mít příležitost navštívit na náměstí Míru jejich stánky, seznámit se s tím, čím se zabývají, dozvědět se spoustu zajímavých informací nebo se pobavit.

Hlavní rubrika

Všechny aktuality

Mapa hlavních závodů