Předzávodní informace pro půlmaraton a čtvrtmaraton

Vážení závodníci, již jen pár dnů zbývá do startu pátého ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2020, který pořádají Běhy Zlín a Zlín film festival. Níže je souhrn důležitých informací.

Prezence závodníků

Bude probíhat v pátek 11.9. od 15:00 do 20:00 hodin a v sobotu 12.9. od 10:00 do 14:00 hodin v tělocvičně 1. ZŠ Emila Zátopka, ul. Univerzitní.

Prezence bude probíhat podle jména. K vyzvednutí startovního balíčku je nutné prokázat se občanským průkazem, nebo cestovním pasem. Pokud bude registraci vyzvedávat někdo jiný, je nutné předložit plnou moc. Pokud máš méně jak 18 let, je nutné předložit souhlas zákonného zástupce s účastí v závodě.

Všichni účastníci Festivalového půlmaratonu i rodinného běhu musí odevzdat písemné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění v období předchozích dvou týdnů. Bez vyplněného a odevzdaného formuláře nebude startovní číslo vydáno!

Příprava na závod

Úschovna batohů, WC, šatny a sprchy budou fungovat v sobotu 12.9. od 10:00 do 20:00 hodin v místě prezence - v tělocvičně 1. ZŠ Emila Zátopka, ul. Univerzitní. Uschované zavazadla je možné si vyzvednout do 20 hodin! Zapomenuté věci budou uloženy a zájemci si o jejich vydání mohou napsat na email info@zlinskypulmaraton.cz do 15.9.2020. Poté budou nevyzvednuté věci dle povahy předány na charitativní účely.

Centrum samotného závodu je na náměstí Míru. Pro běžce budou označené startovní koridory otevřeny od 15:40 hodin. Všichni závodníci se budou řadit dle startovních čísel a dle pokynů pořadatelů.

Start běžců na půlmaraton je v 16:00 hodin.
Start běžců na čtvrtmaratonu je v 16:10 hodin,
Start první běžce štafety je v 16:20 hodin.

Start z jiného startovního koridoru bude znamenat přičtení 20 minut k výslednému času.

Během závodu

Před prvním běžce na trati půlmaratonu pojede zaváděcí čtyřkolka s časomírou a kamerou, z níž bude možné závod sledovat živě na velkoplošné obrazovce na náměstí Míru, tedy v místě startu a cíle.

Na trase závodu, zhruba každých 2,5km, jsou připraveny občerstvovací stanice s vodou, ionťákem a každých 5km doplněné o celé banány.

Po závodě

Květinový ceremoniál (první tři závodníci půlmaratonu a čtvrtmaratonu) je naplánován na 17:45 hodin. Vyhlášení všech kategorií proběhne v 19:00 hodin na náměstí Míru na podiu.

Občerstvení pro závodníky bude připraveno od 17:00 na ulici Hradská, cca 400 metrů od místa prezence.

Průběžné výsledky (LiveTiming) závodu bude možné sledovat online na webu www.zlinskypulmaraton.cz a na velkoplošné obrazovce v prostoru startu a cíle. Konečné výsledky budou vystaveny na tabuli vedle pódia, na webu a přijdou také do e-mailu, který jsi uvedli v registraci.

Hygienická opatření

Veškerá hygienická opatření odpovídají momentálně platným nařízením ministerstva zdravotnictví a budou případně upravená dle vývoje situace.

K dnešnímu dni platí, že ve startovních koridorech, které budou mít dostatečnou kapacitu, žádáme o dodržování sociálních rozestupů. Na občerstvovacích stanicích můžete využít bezkontaktní stojany na desinfekci rukou. K dispozici budou pouze celé banány. Kelímky s vodou a ionťáky si běžci musí brát sami. Pořadatelé je nemohou běžcům podávat.

Z hygienických důvodů nebude letos na trati rosení, houbičky ani jiné možnosti osvěžení běžců, kromě kelímků s pitnou vodou.

Děkujeme za respektování platných pravidel a ohleduplnost vůči ostatním závodníkům!

Další důležité informace

 

Doporučujeme nenechávat prezenci na poslední chvíli, aby ses tak vyhnul stresu před závodem.

Aktuální informace sleduj na www.zlinskypulmaraton.cz a Facebooku. Přejeme ti, aby tvůj závod dopadl podle tvých představ. Na viděnou na startu!

Organizační tým Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2020