Dobrovolník na festivalovém půlmaratonu

Jsi-li nadšenec do sportu, získávání zkušeností s organizací, či máš jen volnou neděli, pak jsi na správné adrese! Tady se dozvíš, co to obnáší podílet se na největší běžeckou události v regionu. Naši dobrovolníci nám pomáhají zabezpečit chod závodu a jsou důležitou součástí našeho organizačního týmu.

Přihlas se a buď dobrovolníkem 9. Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2024!

Proč se stát dobrovolníkem 9. Festivalového půlmaratonu?

 • Získáš bezprostřední zkušenost s pořadatelstvím a organizací jedné z největších běžeckých akcí na Moravě,
 • zažiješ neopakovatelnou atmosféru a potkáš mnoho super lidí, navážeš nová přátelství
 • pomůžeš nám zajistit profesionální servis pro běžce,
 • získáš kontakt s pořadateli kulturních aktivit v regionu včetně ZLÍN FILM FESTIVALu,
 • budeš součástí týmu lidí, které spojují společné zážitky, úspěchy, radost i vzájemná podpora a důvěra,
 • v případě zájmu nabízíme možnost další spolupráce při pořádání závodů.

Proč do toho jít s námi?

 • Dostaneš od nás vstupenku do Letního kina v rámci 64. ZLÍN FILM FESTIVALu,
 • budeš si moci vybrat volnou vstupenku na projekci v rámci filmového programu festivalu nebo do festivalového stanu,
 • reklamní a dárkové předměty od partnerů ZLÍN FILM FESTIVALu,
 • pořadatelské triko,
 • občerstvení je samozřejmostí,
 • pojištění odpovědnosti a úrazu v den závodu,
 • startovné zdarma na tebou vybraný závod, organizovaný spolkem Běhy Zlín.

„Běžíš“ do toho s námi?

Tak vyplň PŘIHLÁŠKU a přivítáme tě mezi sebe! Hlásíte-li se jako větší skupina, uveďte prosím svá jména do pole „POZNÁMKA“ v přihlášce.

Chceš se na něco zeptat?

Jestli tě ještě něco zajímá, stačí napsat Honzovi na jan.lerl@zlinfest.cz a on se ti určitě brzy ozve. Máš více času a chceš se účastnit jako dobrovolník 64. ZLÍN FILM FESTIVALu? Pak mrkni sem NA VÍCE INFORMACÍ

Kdo s tebou bude v kontaktu za tým dobrovolníků?

 

Dobrovolnické pozice na půlmaratonu

Zde najdeš pár informací o pozicích, na kterých můžeš v rámci půlmaratonu působit.

Prezence závodníků

Je dvoudenní, probíhá v sobotu celý den a pak v neděli ráno. Zajistíš prezenci běžců, vydáš jim startovní číslo a jejich balíček. V neděli po prezenci se pak přemístíš na další pozici v rámci závodu. Budeš potřebovat dobré komunikační a organizační schopnosti a také počítej s větší časovou náročností – oba dny.

Start a cíl

Budeš se podílet na přípravě prostoru startu a cíle. Vytvoříš pro běžce nezapomenutelnou atmosféru. Pomůžeš jim najít ten správný startovní koridor, samozřejmostí je pak fandění na startu i v cíli. Tou nejlepší odměnou je pak rozdávání medailí po doběhnutí. Heslo „my vám ty medaile přivezeme“, jak známe z českého filmu, zde neplatí. :-)

Trasa závodu

Budeš to právě ty!, díky komu se budou účastníci na trase cítit bezpečně a budou mít jistotu, že se jim na trase nic nestane. Budeš fandit běžcům a nejednomu z nich vykouzlíte úsměv na tváři, i když už bude se silami na konci. „Když nemůžeš, tak přidej!“.
Před závodem společně se svým vedoucím připravíš přidělený úsek trati. Během průběh závodu kontroluješ své okolí, a to, aby běžci i fanoušci byli tam kde mají být.

Občerstvovací stanice

Spolu s vedoucím občerstvovačky si před startem připravíte vše potřebné a v průběhu závodu pak pečuješ o běžce, aby měl každý, co potřebuje. Věřte, že každý závodník Tebe i tvé kolegy moc rád uvidí!
Čeká Tě krájení ovoce, nalévání vody, míchání iontového nápoje, podávání nápojů a pokud budeš mít chvilku volnou, tak i povzbuzování závodníků.

Úschovna

Zajistíš příjem zavazadel závodníků do úschovy a po závodě jejich vydávání. V průběhu závodu máš celkem klid, ale před ním a po něm je to fičák. Chce to dobré organizační schopnosti a bdělost!

Předávky

Tvým úkolem bude zajistit, aby si štafety předávaly štafetový kolík na správném místě a budeš celé předávací území i závodníky koordinovat. Chce to dobré hlasivky, asertivitu a organizační schopnosti.