Informace pro dobrovolníky

Chceš být součástí největší sportovní události v regionu a spolupodílet se na její organizaci? Staň se dobrovolníkem 9. Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2024!

Dobrovolníci

Proč se stát dobrovolníkem?

 • Zažiješ neopakovatelnou atmosféru a získáš bezprostřední zkušenost s pořadatelstvím a organizací jedné z největších běžeckých akcí na Moravě,
 • pomůžeš nám zvýšit kvalitu závodu a zajistit profesionální servis pro běžce,
 • naši dobrovolníci pomáhají zabezpečit chod závodu a jsou jeho důležitou součástí,
 • navážeš nová přátelství a získáš kontakty,
 • budeš součástí týmu lidí, které spojují společné zážitky, úspěchy, radost i vzájemná podpora a důvěra,
 • v případě zájmu nabízíme možnost další spolupráce při pořádání závodů.

Co máme pro dobrovolníky připraveno?

 • Každý dobrovolník dostane vstupenku do Letního kina v rámci 9. Zlín Film Festivalu 2024,
 • reklamní a dárkové předměty od partnerů Zlín Film Festivalu,
 • pořadatelské triko,
 • občerstvení,
 • pojištění odpovědnosti a úrazu v den závodu,
 • startovné zdarma na vámi vybraný závod, organizovaný spolkem Běhy Zlín.

Vyplň formulář a přidej se k dobrovolníkům Festivalového Půlmaratonu MONET+ Zlín ještě dnes.

Pro účast jako dobrovolník na festivalovém půlmaratonu vyplňte následující jednoduchý formulář nebo nám níže uvedené informace pošlete na mail dobrovolnici@zlinskypulmaraton.cz 

Formulář pro přihlášení dobrovolníka

  

Je něco co tě zajímá? Napiš nám na dobrovolnici@zlinskypulmaraton.cz

Můžeš se také přidat do naší Facebookové skupiny, a sledovat zde aktuální informace o závodě a pro dobrovolníky.

Dobrovolnické pozice

Prezence závodníků

Je dvoudenní, probíhá v sobotu celý den a pak v neděli ráno. Zajistíte prezenci běžců, vydáte jim startovní čísla a jejich balíčky. V neděli po prezenci se pak přemístíte na další pozici v rámci závodu. Budete potřebovat dobré komunikační a organizační schopnosti a také počítejte s větší časovou náročností, protože vás budeme potřebovat v sobotu i neděli.

Start a cíl

Budete se podílet na přípravě prostoru startu a cíle. Vytvoříte pro běžce nezapomenutelnou atmosféru. Pomůžete jim najít ten správný startovní koridor, budete fandit na startu i v cíli a rozdávat jim medaile po doběhu.

Trasa závodu

Budete to vy, díky komu se budou účastníci na trase cítit bezpečně a budou mít jistotu, že se jim na trase nic nestane. Budete fandit běžcům a nejednomu z nich vykouzlíte úsměv na tváři, i když už nebude moci.
Před závodem společně se svým vedoucím připravíte přidělený úsek trati. Budete kontrolovat průběh závodu a své okolí, aby běžci i fanoušci byli tam kde mají být. A samozřejmě povzbuzovat běžce :)

Občerstvovací stanice

Spolu s vedoucím občerstvovačky si před závodem připravíte vše potřebné a v průběhu závodu pak pečujete o běžce, aby měl každý co potřebuje. Věřte mi, každý závodník vás moc rád uvidí.
Čeká vás krájení ovoce, nalévání vody, míchání iontového nápoje, podávání nápojů a pokud budete mít chvilku, tak i povzbuzování závodníků
Na tuto pozici umisťujeme větší skupiny, které chtějí být spolu a většinou jsou mladší 18-ti let. Pokud tedy mezi ně patříte, napište si o společné umístění do poznámky v přihlášce. Bude-li to možné, vyhovíme vám.

Úschovna

Zajistíte příjem zavazadel závodníků do úschovy a po závodě jejich vydávání. V průběhu závodu máte celkem klid, ale před ním a po něm je to fičák. Chce to dobré organizační schopnosti.

Předávky

Vaším úkolem bude zajistit, aby si štafety předávaly štafetový kolík na správném místě a budete celé předávací území i závodníky koordinovat. Chce to dobré hlasivky a organizační schopnosti.