Organizace dopravy ve městě a informace pro diváky

Zákaz vjezdu

Vážení obyvatelé města Zlína, v neděli 2. června odstartuje již 9. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2024, který je největším běžeckým závodem na Východní Moravě. Akce se koná v rámci Zlín Film Festivalu za podpory statutárního města Zlín a Zlínského kraje. Závod je vyhledávaný běžci z celé České republiky i zahraničí, ve všech věkových kategoriích. V 10:00 hodin se na start postaví 2 000 běžců a absolvují půlmaraton, čtvrtmaraton, štafetu dvojic či půlmaratonskou štafetu. V 15 hodin na trať 1400 metrů Rodinného běhu vyrazí na 900 běžců, zejména dětí a jejich rodičů. Tyto běžecké závody jsou vždy krásnou a atraktivní podívanou, která s sebou ale rovněž přináší i drobné nepříjemnosti v podobě nezbytných dopravních omezení. Vážíme si toho, že je tolerujete. Za vaše pochopení a respektování jménem celého organizačního týmu Zlín Film Festivalu a spolku Běhy Zlín předem děkujeme.

Jarmila Záhorová, ředitelka Zlín Film Festivalu
Bohuslav Komín, předseda spolku Běhy Zlín

Pro cestu do centra využijte alternativní dopravu

Situace s parkováním v centru města během Zlín Film Festivalu bývá poměrně komplikovaná. Doporučujeme proto hlavně místním účastníkům půlmaratonu, aby do centra Zlína vyrazili v neděli městskou hromadnou dopravou.

Dopravní omezení a uzavírky ulic ve městě během závodu v neděli 2.6.2024

Lokality s omezeným parkováním:

Zákaz parkování se vztahuje na celou trasu závodu (viz. uzavírky a omezenív neděli 2.6.2024 od 8:00 do 13:00 hodin. Prosíme, přeparkujte své vozidlo s dostatečným předstihem a předejděte tak zbytečným nepříjemnostem spojeným s odtahem vašeho vozidla.

Úplná uzavírka:

V době bezprostředně před závodem dojde k úplné uzavírce celé trasy závodu (viz. uzavírky a omezení), tedy v neděli 2.6.2024 od 9:00 do 13:00 hodin. Prosíme, počítejte s tím, že v tuto dobu nebude možné do ulic vjíždět vozidly, ani z ulice vyjíždět. Prosíme, pokud předpokládáte, že budete auto potřebovat, zaparkujte si své vozidlo včas jinde. Předejděte tak zbytečným nepříjemnostem.

Krátkodobá uzavírka:

V době těsně před startem Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2022 dojde v neděli 2.6.2024 od 9:45 do 10:15 hodin ke krátkodobé uzavírce centra města Zlína (viz. uzavírky a omezení) za asistence příslušníků Policie ČR a Městské police Zlín. V této době dojde také ke zastavení městské hromadné dopravy. Prosíme počítejte se zpožděním u části linek mětské hromadné dopravy.

Možnosti vjezdu a výjezdu z omezených oblastí:

V době konání závodu v neděli 2.6.2024 od 9:00 do 13:00 hodin bude výjezd z určitých lokalit (viz. uzavírky a omezení) umožněn dle pokynů pořadatelů a za asistence příslušníků Policie ČR a Městké policie Zlín.

 

Uzavírky a omezení

Omezení MHD během závodu

Na trase závodu bude platit pro silniční dopravu (včetně MHD) úplná uzavírka. Dojde tak k přerušení pravidelných tras linek 2, 4, 8, 9, 33, 34 a 36. Předpokládá se, že dopravní omezení potrvají asi do 13:00 hodin.

Trolejbusy a autobusy dotčených linek budou přesměrovány na náhradní trasy. Dopravní obsluha Zlína zůstane zachována. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Dopravního podniku Zlín-Otrokovice.

Důležité informace k pořadatelům závodu

Na trase závodu a všech důležitých místech kolem něj budou před, po dobu i po závodu organizovat dopravní situaci označení pořadatelé.

Tito pořadatelé mají statut veřejného činitele, který jim umožňuje řídit a jednat v zájmu zachování bezproblémové dopravní situace při organizaci celého závodu. Veškeří účastníci silničního provozu v těchto místech jsou nuceni je poslouchat a řídit se jejich pokyny.

Pokud se tak nestane, hrozí jim zákonné sankce v podobě finančních pokut a řidičských omezení. Celou dopravní situaci bude řídit Policie ČR, která na důležitá místa umístí členy svého policejního sboru.

 

Mapy a plánky