Propozice 7. Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2022

7. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2022 je silniční běžecký závod na distanci 21,097 kilometrů pro širokou veřejnost bez nutnosti příslušnosti ke sportovnímu oddílu či klubu. Součástí je závod na 10,5 km jednotlivců, tandemů a čtyřčlenných štafet na 4 x 5,25 km. Součástí doprovodného programu je i Festivalový VIVA rodinný běh na 1400 metrů.

  • Datum: 29. května 2022
  • Místo startu: Kongresové centrum Zlín
  • Čas startu: 10:00 hodin
  • Limit prvního kola: 1:20 hodiny / Limit druhého kola od startu: 3 hodiny
  • Celková kapacita: 1500 běžců (půlmaraton, čtvrtmaraton, tandem, štafeta)
  • Trasy: 21,097 km jednotlivci, 10,5 km jednotlivci + tandemy a štafety 4 x 5,25 km
  • Trať: rovinatá, silnice - dva 10,5 km okruhy
  • Registrace: On-line do úterý 24.5.2022

Časový harmonogram

Prezence závodníků

Bude probíhat v sobotu 28.5. od 10:00 do 18:00 hodin a v neděli 29.5. od 7:00 do 9:00 hodin v tělocvičně 1. ZŠ Emila Zátopka, ul. Univerzitní.

Prezence bude probíhat podle jména. K vyzvednutí startovního balíčku je nutné prokázat se občanským průkazem, nebo cestovním pasem. Pokud bude registraci vyzvedávat někdo jiný, je nutné předložit plnou moc. Pokud máš méně jak 18 let, je nutné předložit souhlas zákonného zástupce s účastí v závodě.

Příprava na závod

Úschovna batohů, WC, šatny a sprchy budou fungovat v neděli 29.5. od 8:00 do 17:00 hodin v místě prezence - v tělocvičně 1. ZŠ Emila Zátopka, ul. Univerzitní. Uschované zavazadla je možné si vyzvednout do 17:00 hodin! Zapomenuté věci budou uloženy a zájemci si o jejich vydání mohou napsat na email info@zlinskypulmaraton.cz do 15.6.2022. Poté budou nevyzvednuté věci dle povahy předány na charitativní účely.

Centrum samotného závodu je před Kongresovým centrem Zlín. Pro běžce budou označené startovní koridory v ulici Hradská otevřeny od 9:30 hodin. Všichni závodníci se budou řadit dle startovních čísel a dle pokynů pořadatelů. Společný start běžců na půlmaraton, čtvrtmaraton, tandemy a štafety je v 10:00 hodin. Start z jiného startovního koridoru bude znamenat přičtení 20 minut k výslednému času.

Popis trasy

Start Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2022 je před Kongresovým centrem Zlín, kde je hlavní sídlo Zlín Film festivalu v 10 hodin v neděli 29. května 2022. Oproti minulým letům je změněn směr trasy. Nově od Kongresového centra poběžíme přes cílový prostor náměstí Míru přes autobusové nádraží do Baťovského továrního areálu, Viva kovárnu. Dále se běží přes Prštné, cyklostezku na Rybníkách, teplárnu Alpiq, kde je předávka štafet mezi prvním a druhým úsekem a mezi třetím a čtvrtým úsekem. Běžci se vydají do druhé poloviny okruhu okolo Čepkova, na Zálešnou, Podvesnou, přes Benešovo nábřeží pak na ulici Dlouhá, Vodní, Zarámí s cílem na náměstí Míru. Zde pro čtvrtmaratonce a tandemy závod končí, běžci půlmaratonu pokračují do kola druhého z náměstí přes Bartošovu ulici opět do továrního areálu přes park a dále po stejné trase, jako v prvním kole.

Během závodu

Před prvním běžcem na trati půlmaratonu pojede zaváděcí čtyřkolka s časomírou a kamerou, z níž bude možné závod sledovat živě na velkoplošné obrazovce na náměstí Míru, tedy v místě cíle. Na trase závodu, zhruba každých 2,5 km, jsou připraveny občerstvovací stanice s vodou, ionťákem a každých 5 km doplněné o banány.

Po závodě

Květinový ceremoniál (první tři závodníci půlmaratonu a čtvrtmaratonu) je naplánován na 12:00 hodin. Vyhlášení všech kategorií proběhne v 13:30 hodin na náměstí Míru na podiu.

Občerstvení pro závodníky bude připraveno od 11:00 hodin na ulici Hradská, cca 400 metrů od místa prezence.

Průběžné výsledky (LiveTiming) závodu bude možné sledovat online na webu www.zlinskypulmaraton.cz/vysledky a na velkoplošné obrazovce v prostoru cíle. Konečné výsledky budou vystaveny na tabuli na náměstí Míru, na webu a přijdou také do e-mailu, který jste uvedli v registraci.

Detailní propozice

 

PŮL A ČTVRTMARATON TANDEM ŠTAFETA