8. 9. 2021

KDO JE FAVORITEM LETOŠNÍHO PŮLMARATONU?

Loňský Festivalový půlmaraton MONET + Zlín vyhrál Jiří Šacl z Nového Města na Moravě, který se v centru Zlína předvedl časem 1:11:27. Z běžců ze Zlínského kraje skončil na nejlepší pozici Vojtěch Sklenář. Vytrvalec z Kostelce u Holešova vybojoval za čas 1:16:20 čtvrté místo. Závod žen ovládla v čase 1:21:57 Petra Pastorová, stříbrná doběhla Silvie Zvonková (1:29:21).

Podle Boba Komína z Běhů Zlín budou letošními favority půlmaratonci ze Zlínského kraje. V mužích by o přední příčky měli zabojovat Milan Zvonek z Valašských Klobouk, Milan Šimek z otrokovického KESBUK Teamu a Vojtěch Sklenář z Kostelce u Holešova. Čas vítěze očakává mezi 1 hodinou 15 minutami a 1 hodinou 16 minutami.

Mezi ženami na prvenství zřejmě zaútočí medailisty z loňského roku valašskokloboucká vytrvalkyně Silvie Zvonková, Adéla Stavinohová ze Zlína a také Petra Poučová z Olomouce. Nejlepší žena by mohla atakovat čas 1 hodina 24 minut až 1 hodina 26 minut.

„Nicméně v obou kategoriích může překvapit někdo další, kdo se přihlásí na poslední chvíli až těsně před závodem,“ typuje Bob Komín.

Mužský traťový rekord drží z roku 2018 Jiří Čípa (Solomon Suunto/Běhej Brno), který před třemi lety zaběhl čas 1:09:59. Mezi ženami je traťovou rekordmankou z loňského roku díky času 1:21:57 Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava).