3. 6. 2017

Filmovou přehlídku zakončil Festivalový půlmaraton MONET+ 2017

V sobotu 3. června se ve Zlíně uskutečnil druhý ročník festivalového půlmaratonu, který byl součástí doprovodného programu 57. Zlín Film Festivalu. Loňské vítězství obhájil ukrajinský závodník Pavlo Veretskyi, který doběhl do cíle s výsledným časem hodina a dvanáct minut.

Hlavní závod odstartovali v 16 hodin na náměstí Míru herečka Danica Jurčová a prezident festivalu Čestmír Vančura. Přesně 1133 závodníků vyrazilo na tratě čtvrtmaratonu i půlmaratonu, společně s běžci štafety. Byli mezi nimi i místní úspěšní sportovci – držitel nejlepšího maratonského času ve Zlínském kraji Vlastimil Bukovjan, syn triatleta Petra Vabrouška, Filip, hendikepovaný lyžař Patrik Hetmer. Součástí jedné z přihlášených štafet byl i primátor města Miroslav Adámek.

Do cíle pak doběhlo 554 účastníků půlmaratonu (487 v roce 2016), 301 běžců čtvrtmaratonu (237 v roce ) a 58 štafet (31 štafet v roce 2016). Celkově tak v extrémně horkém počasí pokořilo trať 1087 závodníků.

Kompletní výsledky

Ve 14:00 odstartoval i festivalový rodinný běh, kterého se zúčastnilo 217 dětí a rodičů. Stejný počet se na 1400 metrů dlouhou trať vydal i v roce 2016.

V rámci festivalového půlmaratonu se natáčelo i několik záběrů do nového filmu Úsměvy smutných mužů režiséra Dana Svátka podle námětu Josefa Formánka. Film bude v premiéře uvedený na 58. ročníku Zlín Film Festivalu.