4. 6. 2023

8. festivalový půlmaraton vyhráli Lukáš Kučera a Markéta Vechetová

Neděle na Zlín Film Festivalu patří nejen filmu, ale i sportu. Už po osmé je letos součástí jeho doprovodného programu půlmaratonský běh doplněný kratšími trasami čtvrtmaratonu a štafetového běhu. Běžci na všechny tratě hromadně odstartovali  v 10 hodin od Kongresového centra. Do cíle na náměstí Míru pak jako nejrychlejší muž dorazil Lukáš Kučera v čase 1:09:42, první ženou byla Markéta Vechetová s časem 1:18:45. Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín pořádají společně FILMFEST s.r.o. a Běhy Zlín.

Na všechny trasy Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín vyrazili běžci společně od Kongresového centra přesně v 10 hodin. Zamířili do továrního areálu, přes Rybníky, Čepkov, na Podvesnou, přes Benešovo nábřeží na Dlouhou ulici až na náměstí Míru. Tam závod pro čtvrtmaratonce končil, půlmaratonce pak čekal ještě jeden okruh.

Vítězem půlmaratonu se nakonec stal Lukáš Kučera v čase 1:09:42, z žen byla nejrychlejší Markéta Vechetová s časem 1:18:45. Trať čtvrtmaratonu nejrychleji zdolal Martin Borák, který doběhl do cíle za 36:38, a v kategorii žen Kateřina Mikulíková za 44:26.