7. 2. 2018

Připrav se na festivalový půlmaraton s Běžeckou školou Zlín

Zlín – Připravit se na 3. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín a zaběhnout čas pod 2 hodiny, to je hlavní motivací pro účastníky nově otevřeného běžeckého kempu. Ten pořádá letos poprvé Běžecká škola Zlín společně s organizátory půlmaratonu pod patronací nejznámějšího českého propagátora běhání Miloše Škorpila. Běžecký program startuje v neděli 25. února prvním společným tréninkem.

Běžecká škola Zlín ve spolupráci s organizátorem Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018 zrealizuje dlouhodobý přípravný běžecký kemp. Jeho cílem je nachystat běžce na červnový půlmaraton v čase pod 2 hodiny.

Běžeckou přípravu povede zlínský trenér kondičního běhu Bohuslav Komín a garantovat ho bude nejznámější český propagátor běhání Miloš Škorpil.

Běžecký program je určený pro všechny běžce bez rozdílu výkonnosti. Podmínkou účasti v programu je zakoupená registrace na zlínský festivalový půlmaraton, který se běží 2. 6. 2018. Kapacita programu je omezena na 20 běžců.

Cena programu je 4000 Kč

V ceně programu je zahrnuto

 • profesionálně sestavený tréninkový plán s cílem zaběhnout zlínský festivalový půlmaraton pod 2 hodiny
 • jeden společný běžecký trénink pod dohledem Miloše Škorpila, s cílem zdokonalit běžeckou techniku, vyladit tempo a naučit se využít potenciál skupiny (25.února 2018)
 • tři společné běžecké tréninky pod vedení trenéra kondičního běhu Bohuslava Komína, zaměření na běžeckou techniku, běžeckou abecedu, běžeckou rozcvičku a běžecký strečink
 • sdílení zážitků a společného cíle s ostatními lidmi v programu – společná facebooková skupina
 • možnost účastnit se pravidelných výběhů s trenérem kondičního běhu ve Zlíně
 • kontrolní test In Body – měření bazálního metabolismu, zjištění tělesného složení, svalových disbalancí, rozložení svalstva v těle, viscerálního tuku, poměru svalů a tuků. Test bude probíhat ve Fitness clubu Vitasana.
 • běžecké boty Saucony Kinvara 8, nejstarší americká kultovní značka na světě, běžecké boty zajišťuje specializovaná běžecká prodejna Best4Run z Přerova (https://www.best4run.cz/bezecky-magazin/test-saucony-kinvara-8)
 • speciální běžecké týmové triko Saucony VIZIPRO
 • testování běžeckých bot Saucony na prvním společném tréninku
 • sportovní lahev a sleva 20% na nákup sportovního vybavení od firmy Hervis, partnera Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018

Podmínky programu

 • souhlas s uveřejněním osobního profilu (jméno, věk, váha, výška, zaměstnání), pravidelných reportů z tréninkového procesu a fotek ze společných akcí skupiny (publikování v rámci vlastního blogu na Běžecké škole, na FB Běžecké školy Zlín)
 • zakoupená registrace na Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018
 • osobní FB profil

Informace k přihlášení

O zařazení do programu bude rozhodovat zejména rychlost přihlášení, resp. rychlost zaplacení, což bude pro nás důkazem, že to myslíte vážně (k zaplacení budou vybraní uchazeči vyzvání informačním e-mailem na e-mailovou adresu, kterou uvedou v přihlášce).

Ten, kdo se přihlásí, by měl mít již v závodě zaběhnutý 10km závod s výsledným časem do 65 minut či lepším, ale jsme schopni udělat i výjimku a vybrat účastníka i s horšími vstupními časy.

Všichni uchazeči si jsou vědomi svého zdravotního stavu, svých fyzických schopností, programu se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí. Organizátoři pak nenesou žádnou zodpovědnost za případná zranění, která by si způsobili v průběhu přípravy na půlmaraton či při společných trénincích.

Doporučení

Doporučuji každému účastníkovi absolvovat Specializované vyšetření sportovce u sportovně tělovýchovného lékaře. Například v kroměřížském Lunacoru (http://www.sportovnisrdce.cz/). Během šedesátiminutového vyšetření získáte informace o vytrvalostních dispozicích pomocí měření maximální spotřeby kyslíku, stanovení ventilačního prahu a tréninkových zón (maximální spiroergometrický test na ergometru nebo běhátku). Konkrétní informace o doporučeném vyšetření najdete zde - http://www.sportovnisrdce.cz/hlavni-nabidka/specializovane-vysetreni-sportovce.html. Na základě těchto výsledků je možné připravit osobní tréninkový plán.

Termíny společných tréninků

1. trénink – 25.2.2018 – Zlín, stadion mládeže, atletická dráha, zasedací místnost atletického stadionu, trénink pod vedení garanta programu Miloše Škorpila – běžecká abeceda, nácvik přirozeného běžeckého stylu, jak jíst při běžecké přípravě

2. trénink – 18.3.2018 – Fryšták, tělocvična základní školy, atletická dráha – přirozený běžecký styl, běžecká rozcvička, intervalový běh, běžecky strečink a protažení

3. trénink – 14.4.2018 – Zlín, náměstí Míru – běh po trase festivalového půlmaratonu, 10,5km, seznámení se s trasou, občerstvování při závodu

4. trénink – 13.5.2018 – Zlín, náměstí Míru – běh po trase festivalového půlmaratonu, 10,5km, rozvržení sil, rozvržení tempa při půlmaratonu

Půlmaraton – 2.6.2018 – Zlín, náměstí Míru – seznámení se s vodiči na časy půlmaratonu 1:45 a 2:00 hodiny

Kapacita

20 běžců a běžkyň, kteří si dokáží užívat (života) běh a splní výše uvedené podmínky programu.

Přihlásit se do běžeckého programu

Oznámení o přijetí přihlášky vám přijde na vámi uvedený e-mail do 48 hodin

Bohuslav Komín
trenér kondičního běhu Běžecké školy Miloše Škorpila ve Zlíně